Help de ruggengraat van de Kerk in Burkina Faso

Catechist Emmanuel Drabo met zijn vrouw en kinderen, Burkina Faso © ACN


15/04/2025 Leuven – In Burkina Faso zijn christenen steeds meer slachtoffer van gerichte aanvallen door islamistische extremisten. Ook catechisten worden vervolgd. De missie van de catechist is om het Goede Nieuws te verkondigen, om de hand te nemen van degene die Christus niet kent en hem tot Christus te brengen.

Catechisten: de helden van het geloof

Sinds de terroristische aanvallen in Burkina Faso in 2015 riskeren catechisten dagelijks hun leven om het geloof levend te houden. In een land waar veel priesters afwezig of verplaatst zijn door het terrorisme, zijn het de catechisten die in dorpen en vluchtelingenkampen de parochiegemeenschappen dragen.

Zij leiden de zondagse vieringen, geven catechese, bidden met de mensen, verzorgen zieken en brengen hoop waar wanhoop dreigt. In deze donkere tijden zijn zij de lichtpunten van het geloof.

© ACN
© ACN

Maar deze catechisten lijden zelf ook. Velen zijn intern ontheemd en kunnen hun gezinnen nauwelijks voeden. De gemeenschappen waarin zij leven zijn te arm om hen te steunen. Waar zij vroeger op het land werkten, moeten zij nu overleven in een onzekere situatie, ver weg van hun vertrouwde omgeving.

Het bisdom van Nouna wil deze dappere catechisten helpen. Via Kerk in Nood vragen ze om zes maanden lang voedselondersteuning (maïs, sorghum, rijst, olie en bonen) voor 70 catechistenkoppels uit de parochies van Solenzo, Sanaba en Nouna.

De totale kostprijs van dit project bedraagt 27.850 euro.

👉 67 euro = voedsel voor een gezin voor 1 maand
👉 400 euro = voedselzekerheid voor een gezin gedurende 6 maanden

Voedselhulp voor intern ontheemde catechisten, Burkina Faso © ACN
Voedselhulp voor intern ontheemde catechisten, Burkina Faso © ACN

Catechist Emmanuel Drabo vertelt: “Wat we vandaag ontvangen, voelt als een droom. Sinds we ons dorp ontvluchtten, zijn we alles kwijt. Toen de priester zei dat er hulp kwam, waren we zo blij.”

En priester Bertin Nambaho voegt toe: “Een catechist is het hart van de gemeenschap. Als zijn gezin genoeg te eten heeft, straalt dat door naar de hele parochie.”

Steun vandaag nog een catechist en zijn gezin.
Geef hoop. Geef voedsel. Geef geloof.

Uw gift wordt voor deze of gelijkaardige projecten en voor de pastorale opdracht van Kerk in Nood gebruikt.

We gebruiken cookies op deze website. Indien u doorgaat gaan we er vanuit dat u deze toestaat.

Doe een gift

Schrijf me in voor de digitale nieuwsbrief

Voor een goed databeheer hebben we deze gegevens nodig. Ons privacybeleid